سفرنامه ( شماره دو)

 

یکی دو  روز بعد از فوت آقای استیو جابز ( که معرف حضور اپل دوستان هستند) تو راه برگشت از دانشگاه ، صحنه جالبی دیدم. نمایندگی شرکت اپل تعداد زیادی پیام های کوتاه تسلیت و ابراز تاسف که روی کاغذ های کوچک (استیکر) به زبان های مختلف نوشته شده بود را بر روی شیشه مغازه چسبانده بود. طوریکه تقریبا به سختی می تونستی داخل را ببینی.... البته در نگاه اول فکر می کردی که مردم و دوستدارن اپل این یادداشت های کوچک را نوشته اند اما با کمی دقت می تونستی دسخط های مشابه را تشخیص بدی.

چند روز بعد تو اینترنت تصاویر مشابهی از شعبه های دیگر اپل در کشورها و شهرهای مختلف دیدم ( که تصویر پایینی یکی از اونهاست) ... تو این فکر بودم که آیا آقای جابز حتی با فوتش هم در خدمت شرکت بود !...یا شرکت حتی از  فوت آقای جابز هم استفاده تبلیغاتی کرد؟؟....تقریبا کمتر از دو هفته بعد کتاب زندگینامه ایشون رو در کتابفروشی ها دیدم و تبلیغات وسیع  و تخفیف های مختلف برای فروش کتاب...که این اتفاق هم در سراسر  دنیا به یک امر رایجی  تبدیل شده....جایی می خواندم که این کتاب پرفروش ترین کتاب 2011 شد.

سال 2011 تمام شده و با آغاز 2012 اتفاقات مهم سال گذشته همه جا (از طریق رسانه ها) مرور می شه نام آقای جابز هم دائما و دوباره و دوباره به گوش می رسه و حالا هم این سوال را دارم که تا کی آقای جابز کماکان در خدمت اپل خواهد بود ؟ ) تا آخر عمرش یا تا آخر بعد از عمرش !)/ 0 نظر / 63 بازدید