ایجاد رشته تحصیلی باغ ایرانی

خبرگزاری مهر و خبرگزاری آموزش نیوز خبردادند:

رئیس دانشگاه هنر اصفهان با اشاره به راه اندازی رشته های جدید در این دانشگاه گفت: رشته های "باغ ایرانی" و "هنر کودکان" برای نخستین بار در دانشگاه هنر اصفهان راه اندازی می شود.

فرهنگ مظفر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به راه اندازی رشته های جدید در دانشگاه هنر اصفهان گفت: دانشگاه هنر اصفهان در حال بازنگری و تبیین حدود 60 رشته است که از این تعداد نیمی بازنگری و نیمی تببین می شود.

وی افزود: رشته های کارشناسی هنر، هنر کودکان، باغ ایرانی و منظر فرهنگی رشته هایی است که پیش از این وجود نداشتند اما دانشگاه هنر اصفهان در حال تببین این رشته هاست.

رئیس دانشگاه هنر اصفهان خاطرنشان کرد: تلاشمان این است برای سال آینده رشته های دکتری معماری اسلامی و دکتری شهرسازی معماری اسلامی را راه اندازی و مجوز آن را دریافت کنیم.

رئیس دانشگاه هنر اصفهان با اشاره به برخی شاخصها در تبیین رشته ها تاکید کرد: در بازنگری و تبیین سه شاخص به روز یا نزدیک شدن به استانداردهای جهانی، ارزشهای دینی، فرهنی و ایرانی و همچنین کارآفرینی دارای اهمیت است. در نظام آموزشی عالی کشور باید تفکر کارآفرینی، مدیریت و اقتصاد رشد کند و دانشجو یاد بگیرد چطور در هر رشته ای وارد بازار کار شود.

به گفته مظفر، سه گروه در حال انجام کارشناسی بر روی سه شاخص تبیین رشته های هنری هستند و مهمترین شاخصی که در این میان باید مدنظر قرار داد شاخص بومی است.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش در این رشته ها گفت: هم اکنون دو هزار و 500 دانشجو داریم که در گامهای بعدی این عدد ابتدا به پنج هزار و بعد به هفت هزار دانشجو افزایش می یابد.

/ 2 نظر / 34 بازدید
جعفر صیدی

با سلام.همکار عزیز از وبلاگتون خیلی خوشم اومد و در هر دو وبلاگم لینک شما رو گذاشتم.ممنون میشم اگه یه سر به ما بزنید و من رو هم لینک کنید : آموزش و انجام پروژهای معماری : http://vrayprojects.blogfa.com آموزش Vray در معماری : http://vrayshop-amozesh.blogfa.com