پارادایم های پردیس جایزه کتاب سال گرفت.

پارادایم های پردیس   جایزه کتاب سال دریافت کرد.

 

نقل متن خبر از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران   

کتاب پارادایم های پردیس تالیف دکتر آزاده شاهچراغی به عنوان تنها اثر تالیفی در رشته معماری در بیست و نهمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، جایزه شایستگان تقدیر دریافت کرد. این کتاب درباره "بازشناسی و بازآفرینی باغ ایرانی" است و در سال 1389 منتشر شد و کمتر از یکسال بعد در 1390 به چاپ دوم رسید.

به گزارش سرویس علمی باشگاه خبرنگاران :کتاب پارادایم های پردیس تالیف دکتر آزاده شاهچراغی استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران برای سومین بار است که جایزه دریافت می کند. این کتاب که ویرایش علمی آن را دکتر علیرضا بندرآباد و ویرایش ادبی آنرا گیتی سبزواری به عهده داشته اند، پیش از این، در چهاردهمین دوره کتاب فصل برنده جایزه اثر برگزیده شد. همچنین این کتاب در نخستین دوسالانه کتاب های معماری و شهرسازی ( یادبود دکتر مزینی) جایزه افتخار را دریافت کرده است.

دکتر آزاده شاهچراغی در رابطه با کتاب خود به خبرنگار ما گفت : بیش از پنجاه سال است که درباره "باغ ایرانی" تحقیقاتی منتشر می شود. این پژوهش ها با توجه به فقدان طبیعت در محیط شهرهای معاصر اهمیت بیشتری یافته است.

وی با بیان این مطلب که کتاب " پارادایم های پردیس" با بازخوانی آنچه به عنوان "باغ" در ذهن ایرانی بوده، در جستجوی راهکاری برای بازآفرینی و حضور دیگربار آن در محیط زندگی، اما متناسب با پاردایم های معاصر است افزود: با این هدف، باغ ایرانی در مقیاس معماری، منظر، شهر، هنرهای تاریخی؛ فرش، هنرهای صناعی، نگارگری، اشعارفارسی، موسیقی و در هنرهای معاصر؛ ادبیات، نقاشی، فیلم، هنرهای مفهومی و بالأخره در معماری معاصر ایران، بازشناسی و بررسی شده است.کتاب با دسته بندی جامع تحقیقات معاصر در سه پارادایم علمی، با شرح مفهوم بازآفرینی، پیشنهاداتی را برای انجام آن ارائه می کند. به این منظور بیش از 380 تصویر،نقشه و اسناد از باغ ایرانی تحلیل شده است.

 

لینک های مرتبط:

سایت رسمی جایزه کتاب سال ایران

خبرگزاری ایسنا 

خبرگزاری ایبنا

IBNA

خبرگزاری موج   

روابط عمومی علوم و تحقیقات  

سینما خبر  

 

اطلاعات بیشتر در مورد کتاب "پارادایم های پردیس"

اینجا

/ 13 نظر / 135 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدیمهدوی

تبریک می گم استاد گرچه من هیچ وقت افتخار شاگردیتون رو نداشتم ولی کتابتون واقعا" برای من مفید بوده و خیلی چیزها ازش یاد گرفتم ...

رادیو معماری

دوستان اولین رادیو اینترنتی معماری در کشور شروع به کار کردwww.samir-co.com

علی اکبر

تبریک میگم استاد واقعا این کتاب یکی از بهترین کتابهایی بود که من خونده بودم و واقعا از خواندن این کتاب لذت میبرم .

سارا

سلام. تبریک می گم. به امید موفقیت های بیشتر.

یاسمن رمضانی

سلام انقدر خوشحالم که نمیدونم چطور جمله بندی کنم با تمام وجودم بهتون تبریک می گم و امیدوارم موفقیت های پی در پی و بزرگ داشته باشید.

امیرحسین

سلام بینهایت تبریک، من که واقعا از این کتاب لذت بردم. با اینکه کارشناسی معماری هستم ولی خیلی دوست داشتم.

امیرحسین

سلام بینهایت تبریک، من که واقعا از این کتاب لذت بردم. با اینکه کارشناسی معماری هستم ولی خیلی دوست داشتم.

مازیار قاسمی نژاد

تبریک میکنم خانم شاهچراغی. به امید موفقیتهای روزافزون شما.

مازیار

جالب هست که دیدیم یک دفعه هم قدر بشناسند مسئولین با تاخیر طولانی تبریک میگویم

آزاده عالیپور

سلام خانم دکتر من واقعا از چاپ مجدد کتابتون خوشحال شدم و به مناسبت روز معمار به تعدادی از دوستانم این کتاب ارزنده رو تقدیم کردم. امیدوارم هر سال موفقتر از سال پیش باشین.. باعث افتخار که دانشجوی شما بودم و هرگز فراموش نمیکنم. آزاده عالیپور