معماری کامپیوتر...!

گیتس تا 5سال آینده هم پیش رفت و پیش‌بینی کرد تا آن زمان و با عرضه و ورود تلویزیون‌های اینترنتی مردم به تلویزیون‌های قدیمی خود می‌خندند.

این درست زمانی بود که کنسول ترکیبی جدید شرکت مایکروسافت به نام xbox/IPTV همزمان به نمایش گذاشته شد.

 

«جف هنین» تحلیلگر بخش اینترنت پرسرعت و تلویزیون اینترنتی در موسسه تحقیقاتی Infonetics در این مورد می‌گوید: «هیچ شکی ندارم که به زودی تلویزیون‌های فعلی تغییر پیدا می‌کنند. فقط کافی است تا 5سال آینده صبر کنیم و ببینیم مردم سراسر دنیا با مشاهده یک تغییر اساسی در آنچه آنها به عنوان تلویزیون تماشا می‌کنند، چه‌طور تلویزیون‌های اینترنتی را جایگزین آنها می‌کنند.»

او با اشاره به این موضوع که اکثر مردم هنوز به تماشای برنامه شبکه‌های قدیمی می‌نشینند، ادامه داد: «در حالی که مایکروسافت و بسیاری از شرکت‌های دیگر با ساخت دستگاه‌های جدید سعی دارند قدرت انتخاب بیشتری به کاربران برای انتخاب محتوای ویدئویی مورد نظرشان بدهند، دیگر کمتر کسی به نشستن پای تلویزیون و تماشای برنامه‌های تکراری آن تمایل خواهد داشت. در واقع قرار نیست شبکه‌های تلویزیونی تعطیل شوند بلکه آنچه به عنوان محتوای ویدئویی و در قالب برنامه‌های تلویزیونی ارائه می‌شود با گسترش علاقه‌مندی کاربران به اینترنت همراه شده و تغییر می‌کند. این تغییر تا 5 سال آینده اتفاق می‌افتد و قطعا تا چندین سال بعد از ورود تلویزیون‌های اینترنتی شاهد محصولی متفاوت در بازار تلویزیون نخواهیم بود.»

گیتس ...درباره قابلیت‌های تلویزیون‌های اینترنتی گفت: این تلویزیون‌های جدید به کاربرانش اجازه می‌دهد اخبار منتخب، آگهی‌های تبلیغاتی مورد نظر و محتوای آموزشی مورد نیاز خودشان را ببینند.»

این در حالی است که این روزها وب‌سایت‌ها و شبکه‌های عرضه محتوا و محصولات ویدئویی مانند Google Video که از ویدئوهای You Tube بهره می‌برند و دیگر سایت‌های ویدئویی آنلاین سعی دارند خدمات مشابهی را عرضه کنند. با این همه مسلما سایت‌های اینترنتی هیچ‌وقت نمی‌توانند به اندازه تلویزیون‌ها عمومیت داشته باشند. شاید همین موضوع انگیزه ساخت و تولید تلویزیون‌های اینترنتی شده است.

هنین معتقد است: «هر ابزار جدیدی که تولید می‌شود می‌تواند با یک تلویزیون اینترنتی ترکیب شود. ....»به این ترتیب اگر پای تلویزیون‌های اینترنتی به ابزارهای دیجیتال قابل حمل باز شود، مسلما می‌تواند انقلاب بزرگی در بازار دیجیتال جهانی به وجود بیاورد. 

/ 5 نظر / 19 بازدید
حسين امين پور

سلام مرسی که سر زدین خوشحالم که مطالب براتون جالب بود به امید فردایی بهتر

نمایشگاه بررسی معماری و هنر ایران

maryam asgari

salam ostad, khaste nabashid unghadr be nazare man nemitune ma'na va mafhume khodesho tu donyaye electronic neshun bede mosalaman bayad dar kalbode yek bana bashe

کورش

فکر می کنم فعلن در همان ابنيه و بعد ها شايد در هر دو به هر حال تعريف معماری به زمان و مکان نيز وابسته است .چيزی که ماهيت آن در فضای مجازی تفاوت می کند . اگر قرار باشد معماری را در فضای مجازی دنبال کنيم بايد تعريف ديگری از آن ارائه کنيم . ارادت

آزاده شاهچراغی

آقای مهندس کورش رفيعی . سپاس از درج نظرتان ...خانم مریم عسگری.ممنون از نظر شما اما بد نیست گاهی کمی هم با فانتزی بیشتر فکر کنیم....آقای امين پور . موفق باشید.